Jakie usługi pogrzebowe znajdują się w Warszawie-Śródmieściu?

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest ogromną traumą. Niestety, często w takiej sytuacji spada jeszcze na nas mnóstwo dodatkowych obowiązków i formalności do załatwienia. Musimy zorganizować transport zwłok, chłodnię, krematorium – jeżeli zmarłego wolą była kremacja, transport ciała na cmentarz w dniu pogrzebu oraz pochowanie w grobowcu. Przy okazji musimy jeszcze udać się do ZUS by dopełnić dodatkowych formalności, jeżeli chcemy otrzymać zasiłek pogrzebowy, który będzie potrzebny do opłacenia pogrzebu. Sprawdźmy więc jak mogą nam w tym wszystkim pomóc usługi pogrzebowe.

Gdy dowiedzieliśmy się o śmierci bliskiej osoby i to mu musimy załatwić wszystkie formalności, nie mamy wiele czasu do stracenia. Gdy lekarz z pogotowia stwierdził zgon, trzeba jak najszybciej zadzwonić po usługi zakładu pogrzebowego, by odebrano od nas ciało i umieszczono je w chłodni. Tutaj musimy się bardzo spieszyć, ponieważ po śmierci i ustaniu krążenia w ciele zmarłego będą zachodziły bardzo niekorzystne procesy, dlatego trzeba je umieścić w chłodni jak najszybciej. Dlatego też dobrze wtedy jak najszybciej wyszukać w internecie wszystkie zakłady, które w naszej okolicy oferują usługi pogrzebowe. Warszawa-Śródmieście ma na szczęście bardzo wiele takich zakładów, dlatego z wyborem nie będzie problemu. Sprawdźmy jedynie opinie i wybierzmy taki zakład, który ma je najlepsze. Gdy to wszystko już sprawdzimy, wykonujemy telefon i zamawiamy transport zmarłego do chłodni. Od tej chwili mamy chwilę czasu, to znaczy kilka dni, gdy załatwimy wszystkie sprawy pogrzebowe.

Jednak to też nie musi wcale być w naszej gestii. Wszystko zależy od tego jakie usługi pogrzebowe wybierzemy. Wiele firm zajmuje się bowiem organizacją wszystkich formalności związanych z pogrzebem za nas, a my nie musimy się niczym martwić. Nawet zasiłek pogrzebowy od ZUS może być załatwiony poprzez pracowników zakładu pogrzebowego. My będziemy mogli spokojnie przygotować się do pogrzebu, powiadomić rodzinę i tak dalej. Ważne, by firma pogrzebowa dysponowała też miejscem, gdzie będzie można zorganizować stypę. Często zakłady współpracują w tym celu z pobliskimi restauracjami. Tak właśnie działają usługi pogrzebowe Warszawa-Śródmieście, jednak w innych dzielnicach stolicy możemy spodziewać się takich samych usług, ponieważ firm pogrzebowych jest bardzo wiele dzisiaj na rynku. Oczywiście najlepiej, jeżeli wybieramy zakład, który znajduje się najbliżej cmentarza, gdzie będzie zmarły będzie pochowany, jednak nie jest to warunek absolutnie konieczny do spełnienia.

Mamy nadzieję, że nasza seria poradników na temat zakładów pogrzebowych oraz usług pogrzebowych pomogła tym z Państwa, którzy swoją w obliczu organizacji pogrzebu po śmierci zmarłego, lub też liczą się z tym, że ktoś z bliskich może w najbliższym czasie opuścić ten świat. Warto zawczasu wybrać sobie jedną z firm i zapisać numer telefonu, by mieć go zawsze pod ręką. Dzięki temu nie będziemy zupełnie zaskoczeni w sytuacji śmierci członka rodziny, który jest w podeszłym wieku, bądź cierpi na poważną chorobę.

Polecamy: http://jakubisiak.eu/uslugi-pogrzebowe-w-warszawa-srodmiescie/