Otwieramy punkt nadawczy dla przesyłek kurierskich

kurier

Przesyłki kurierskie są dzisiaj niezwykle popularne ze względu na krótki czas transportu i stosunkowo niskie ceny. Wiele dużych przedsiębiorstw zlikwidowało zakładowy transport by w ramach cięcia kosztów zlecać usługi transportowe na zewnątrz. Zapotrzebowanie na usługi kurierskie jest, więc bardzo duże zwłaszcza, że handel internetowy nieustannie zyskuje na popularności.

Zalety prowadzenia punktu nadawczego

Otwarcie punktu nadań i odbiorów kurierskich to bardzo dobry pomysł na biznes dla osób, które nie mają dużych pieniędzy na start i szukają zajęcia, które nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Tego typu punkty prowadzi się w ramach umów franczyzowych. Decydując się na bycie partnerem firmy kurierskiej nie musimy się praktycznie o nic martwić, bo firma kurierska udostępnia nam swoje metody działania, szkoli i doradza. Na wstępie są postawione także określone warunki. Trzeba być właścicielem lokalu o określonej powierzchni, położonego na parterze i posiadającego dostęp do własnego parkingu. Partner wynagradzany jest w systemie prowizyjnym, jego zarobki zależą od ilości przyjętych paczek. Opłata za jedną paczkę oscyluje zwykle koło kwoty 2 zł. Partner dostaje od firmy kurierskiej wszelkie materiały promocyjne oraz produkty do pakowania i etykietowania. Codzienna praca sprowadza się do wprowadzania danych paczek do komputera, drukowania etykiet i naklejania ich. Pod koniec dnia przyjeżdża kurier i zabiera paczki w dalszą trasę.

Jak pozyskać klientów na usługi kurierskie?

W przypadku takiego biznesu zarobki zależą od zaangażowania i operatywności partnera. Punkt nadań można prowadzić, jako niezależny, ale można go też połączyć z własną działalnością. Jeśli ktoś przykładowo prowadzi sklep komputerowy to będzie mógł wysyłać swoje firmowe paczki i jednocześnie klienci jego sklepu przy okazji także dowiedzą się, że jest tu punkt. Aby pozyskiwać nowych klientów warto zwracać się osobiście z ofertą do lokalnych sklepów stacjonarnych, internetowych i do punktów usługowych, które mają regularnie coś do nadania.

Przeczytaj również :http://www.burohappold.pl/jaki-biznes-pozwoli-ci-na-rozwoj-i-niezaleznosc/ ; http://chancedebonheur.eu/kiedy-biznes-sam-cie-znajduje/