Wózki dziecięce 3w1, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Spodziewasz się właśnie upragnionego pierwszego dziecka? Z jednej strony czujesz się jak nieszczęśliwy człowiek na świecie, z drugiej przytłacza Cię ilość rzeczy i spraw do załatwienia? Skompletowanie wyprawki dla noworodka to nie lada wyzwanie. Jak wiadomo, wózek jest bardzo ważną jej częścią. Ale który wybrać? Na co zwrócić uwagę? Spokojnie, też jestem mamą i też przez to przechodziłam. Poniżej przedstawię Ci kilka porad i podpowiem na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego.

Wózki dziecięce 3w1

Jestem ogromną fanką wózków dziecięcych 3w1. Przy jednym zakupie masz dwa wózki i jeden fotelik samochodowy. Oszczędność czasu i pieniędzy! Wiadomo, że młodym rodzicom tego właśnie brakuje. Dlatego ja nie kupowałabym każdego elementu oddzielnie. Wózki dziecięce 3w1 są po prostu bardziej ekonomiczne, gdyż dół wózka masz cały czas ten sam, a zgodnie z zapotrzebowaniem zmieniasz górę. Dlatego wózek 3w1 wychodzi po prostu taniej. W dodatku, tylko raz musisz wybrać firmę i model, a nie 3 razy. Jest to bardzo duże ułatwienie.

Kupując wózek 3w1 masz do dyspozycji gondolę, w której dziecko jeździ już od samego urodzenia. Kiedy dziecko usiądzie, możesz zamienić gondolę na załączoną w zestawie spacerówkę. Często spacerówki w wózkach typu 3w1 mają możliwość zamontowania siedziska zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy. Jest to bardzo wygodne, gdyż ciekawskiego malucha można posadzić przodem do świata, a bardziej lękliwe lub np śpiące dziecko przodem do opiekuna. Oprócz gondoli i spacerówki, w wózkach 3w1, do dyspozycji mamy również fotelik samochodowy. Jest to fotelik, w którym można przewozić noworodki oraz starsze niemowlęta. Jest to pierwszy fotelik, czyli tak zwana “skorupka”.

Odpowiedni kąt nachylenia i montowanie tyłem do kierunku jazdy zapewniają maluchowi bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem.

Jakość wykonania i stabilność

Już wiemy, że wózki dziecięce 3w1 są bardzo fajną opcją dla świeżo upieczonych rodziców. Czym jednak się kierować przy wyborze konkretnej firmy? Jakie cechy wziąć pod uwagę? Na pewno bardzo ważna jest jakość wykonania, a co za tym idzie, bezpieczeństwo. Wózek musi być zrobiony z dobrych materiałów i starannie wykończony. Niedoróbki są wykluczone, gdyż chodzi tu o bezpieczeństwo naszego dziecka. Dlatego sprawdzajmy czy wózek ma wszystkie wymagane atesty. Czasami warto dopłacić więcej niż kupić taniej wózek niskiej jakości.

Dobry wózek powinien być stabilny, a jednocześnie łatwo się prowadzić. Czyli dobrze żeby jednocześnie był w miarę lekki i skrętny. Pamiętajmy, że podłoże po którym będziemy jeździć nie zawsze będzie idealnie proste i gładkie. Czasami będziemy musieli przyjechać po krzywym chodniku, wjechać na stromy krawężnik czy pokonać błoto. Dlatego dobre koła są nieocenione. Miło jeżeli pod wózkiem znajduje się pojemny kosz na zakupy. Myślę, że każda mama prędzej czy później to doceni.

Design

Oczywiście wygląd wózka nie jest sprawą najważniejszą. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że będziemy go używać przez wiele miesięcy, a może i lat. Fajnie zatem aby wybrany model był zgodny z naszym gustem.

Mam nadzieję, że moje podpowiedzi ułatwią Ci dokonanie wyboru wózka dla Twojego dziecka i że wózek, który kupisz będzie Ci dobrze służył.

Polecamy produkty: https://www.dzieciecemarzenia.pl/22-3-funkcyjne-3w1